Forum for Elizabeth Guttierez & very much extras


You are not connected. Please login or register

Долина На Волците * Kurtlar Vadisi

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Go down  Порака [Страна 1 of 1]

1 Долина На Волците * Kurtlar Vadisi on Вто Јун 29, 2010 8:28 am

- AndReJz


Супер Член
Супер Член

Турската акционо-љубовната серија „Долина на волците“ (во оригинал „Kurtlar Vadisi“) за првиот се емитуваше на 15 јануари, 2003 и е креирана од страна на турскиот режисер и продуцент Osman Sınav, популарен со своите филмови и телевизиски серии во Турција.Серијата „Долина на волците“ постигна одличен успех во Турција, и покрај контроверзиите околу сцените со експлицитно насилство.Се говори за турски агент Али Кандан лице херој од разузнавачката служба KGT (Kamu Güvenliği Teşkilatı, или "организација за јавна безбедност", кој се инфилтрира во турската мафија, каде што постепено зазема лидерска позиција со цел да ги дознае нивните планови и да го уништи нивниот систем, кој длабоко влијае на турската тајната служба.Серијата е снимена во три сезони, а вклучува и целовечерен филм, „Долина на волците: Ирак“.Во „Долина на волците“ игра одлична актерска екипа, предводена од Некати Шашмаз, Кенан Чобан, Гуркан Ујгун, Осман Вобер и Хисеин Авни Данјал.

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Вратете се на почетокот  Порака [Страна 1 of 1]

Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот